Anasayfa        Tabela        Out Door Reklamlar

Yan Menü

Out Door Reklamlar

Outdoor reklamlar genelde büyük boyutlu olup billboard, tabela, araç giydirme, totem, pano, afiş, branda, stand reklam levhaları reklam dubaları reklam duvarları durak giydirmeleri outdoor TV gibi ürünlerdir . Bu tür reklamın amacı tüketicilere verilmek istenilen mesaj doğrudan etkileyici ve çarpıcı biçimde hedef kitleye ulaştırmakta en etkili yoldur.Açık hava reklamcılığı görsel ve yazılı basından sonra en çok reklam verilen 3. Alandır.

Outdoor reklam işi çok eski tarihlere dayanmakla birlikte teknolojinin gelişmesine bağlı olarak gelişip şekillenmiş ve gerçek anlamında, İngiltere'de 1740, Amerika'da 1835'lerde kullanılmaya başlanmıştır.

Türkiye'de gerçek anlamıyla ilk billboard reklamı ,Amerika'dan neredeyse 150 yıl sonra Ankara’da, düşük maliyetli ve geniş kitlelere hitap etmesi nedeniyle kullanılmaya başlanmıştır. Ve 1990 lı yılların başından itibaren de hızla yayılmaya başlamıştır.

Outdoor reklam çeşitlerine gelince :

Hareketsiz açık hava reklam araçları:
Afişler, miniboardlar, billboardlar, magaboardlar, pankartlar, bez afişler, reklam kuleleri, bina cepheleri, bina üstü tabelalar, otobüs durakları, cadde ışıklandırma direği tabelaları, homeboard (bina içi panolar), raketler, ışıklı panolar, dijital ekranlar, iç ve dış mekanlarda kullanılan grafikler, dev TV’ler.

Hareketli açık hava reklam araçları:
Kada, hava, deniz, yer altı ulaşım araçları dış yüzeyi giydirilmesi

Taşınabilir reklam araçları:
Reklamı yapılan ürünün çeşitli boylarda ki modelleri, tişört, torba, şapka, şemsiye ve benzeri sayılabilir.

Sosyal Medyada Paylaş