Anasayfa        Tabela        Araç Giydirme       Dijital Baskı Giydirme

Yan Menü

Dijital Baskı Giydirme

Dijital baskı, film, kalıp gibi unsurların olmadığı basılacak görselin bilgisayar ortamında hazırlanarak direk olarak baskı makinasına gönderilmesiyle yapılan baskı tekniğinin adıdır.Cephe – vitrin - cam kaplamaları, araç giydirme, branda baskıları, fuar görselleri, etiket baskıları, poster baskıları, zemin baskıları, uyarı ve ikaz levhaları vb. yerlerde yaygın olarak kullanılır..Yani reklam ve görselliğin bir arada olması isten,len her alanda rahatlıkla kullanılır.

Dijital baskı uygulama alanı açısından iç mekan ve dış mekan olarak ikiye ayrılır.

İç mekan (indoor) ;

Dijital baskı mağazaların vitrin içi uygulamaları, mağaza ve restoran gibi mekanların ışıklı-ışıksız panoları, iç dekorasyon, fotoğraf, poster gibi birçok değişik çalışmada kullanılır. İç mekan dijital baskıda dış mekana göre daha canlı ve yüksek görüntü kalitesi elde edilir ancak kullanılan baskı malzemeleri güneş ışınlarına karşı dayanıklı değildir. Bu yüzden de kötü hava koşullarına maruz kalmayacak yerlerde kullanımı uygundur.

ış Mekan (Outdoor ) ;

Açık hava reklamcılığında kullanılan; reklam,tanıtım amaçlı büyük yada küçük afişler,bilboard,araç üstü giydirmeler v.b. gibi malzemelerin hazırlanmasında kullanılan baskı çeşididir. Dış mekanda kullanılan dijital baskılar zorlu hava şartlarına karşı oldukça dayanıklıdır.

Sosyal Medyada Paylaş