Anasayfa        Tabela Dekorasyon        Fuar Standları

Yan Menü

Fuar Standları

Alıcı ile satıcıyı bir araya getiren ve belli dönemlerde genellikle aynı yerlerde yapılan tanıtım etkinliğine fuar denir. Fuarlar katılımcı firmalar için önemli olduğu kadar sosyo-kültürel açıdan ve pazarlama iletişimi açısından da önemli uygulamalardır.Bu tanımda yola çıkarak fuar standı için firmanın bu fuardaki iş yeridir diyebiliriz.Dolayısıyla fuardaki ofisimizi bir çok müşteri,rakip ve sektör içinden dostlarımız ziyaret edecektir.Kısa bir zamanda müşterilerin ve rakiplerin bir arada olduğu bu dönemdefirmanın kendisini en iyi şekilde tanıtması gerekmektedir. Bu stand firmanın kimliğini yansıtacağı için tasarıma karar verirken de çok dikkatli olması lazım.

Peki fuar standı oluşturulurken firma neleri göz önünde bulundurmalıdır? Karmaşadan uzak sade ama aynı zamanda müşterilerin merakını uyandırarak kendisini ön plana çıkarmalıdır.Tabi bunların yanındafirma kendini en doğru şekilde tanıtmalıdır.Firma stand alanını özenle dekore edebilmek stand ihtiyaçlarını karşılayabilmek için önceden bir hazırlık aşamasına girmelidir.İki tür stand vardır.Bunlar;

1. Modüler Fuar Standları
, 2. Ahşap Fuar Standları

Modüler Fuar Standları,lego gibi parçalardan oluşur ve fuar sonrasında depolanıp bir başka fuar için tekrar kullanılabilir.Ahşap Fuar Standları ise tek kullanımlıktır yani fuar bitiminden sonra tekrar kullanılmazlar. Fuar standlarında ürün katoloğu,ziyaretçi görüşmeleriyle ilgili önemli notların tutulacağı bir ajanda,kartvizit,ikramlık yiyecek ve içecekler,broşürler vb.gibi sayabileceğimiz bir çok ürün fuar standı için önemli ve zengin bir görünüm yansıtacak olan malzelerdir.

Sosyal Medyada Paylaş