Anasayfa        Matbaa Grafik        Flama Bayrak

Yan Menü

Flama Bayrak

Flama Bayrak;kurumların logolarını,amblemlerini içinde barındıran resmi kurumlarda,işletmelerde,eğitim kurumlarında kullanılan ve bu kurumların kimliklerini ifade eden ögelerdir. Bu bayrak ne kadar dikkat çekici olursa firma da diğer firmalardan o kadar ayrıcalıklı hale gelir.

Plaj Bayrağı: Plaj Bayrağı, Yelken Bayrak ve Olta Bayrak, aslında bunların üçüde aynı şeyi ifade eder. Kullanım alanları ise esnafın dükkanının önü ve şirket önlerinde reklam dubası olarak kullanılır.

Makam Bayrağı: Genellikle resmi dairelerde kullanılan bu bayraklar makam odalarında kullanılır.Saten kumaştan yapılan bu bayraklar çift taraflı kenarları saçaklı şekilde üretilirler.

Gönder Bayrağı: Gönder Bayrakları sadece amblemi ile kendini belli eden okullarda,benzinliklerde,gemilerde,özel firmalarda vb.gibi yerlerde kullanılan bayraklardır.

Masa Bayrağı:Yapı itibariyle küçük ama reklam amacı olarak büyük önem taşıyan masa bayraklarını firmalar genellikle ulusal bayraklarıyla birlikte kullanırlar.

Kırlangıç Flama: Genellikle iç mekanda kullanılan Kırlangıç Flaması satenden üretilir ve sivri uç,düz kesim ve yuvarlak kesim şeklinde çeşitleri vardır.

Bayrak –Flama tasarım ve ölçü bakımından çok hassastır. Bayrak üretimi için bir kumaş parçası bir çok safhadan geçer ve çok büyük dikkat ister.Bu nedenle bayrak imalatı işinin ustası,profesyonel firmalar tarafından yapılmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaş