Anasayfa        Matbaa Grafik        Billboard

Yan Menü

Billboard

Günümüzde firmaların en çok kullanmış olduğu reklam aracılarından birisidir. Açık hava reklamcılığında kullanılan billboard reklamınızı yapabilmenize ve firma algısı yaratabilmenize imkan tanıyan önemli aracıların başında yer alıyor. Alışveriş merkezlerinden, fuarlara, konser alanlarından mimari alanlara kadar her dalda kullanım kolaylığına sahip olan reklam aracına yönelerek kendinizi tüm geniş kesime tanıtabilirsiniz. Bilboard nedir bilmeyen kişiler için en etkili tanıtım ve reklam aracı olduğunu söyleyebiliriz. Ülkemizde metropol tarzı bir yaşam şartları ortaya çıkmaya başladık sıra reklam anlayışı her geçen gün değişim içerisine girmeye başlamaktadır. Son dönemde özellikle firmaların mercek altına almış olduğu açık hava alanlarında kullanılan billboardlar daha fazla hedef kitleyi bünyeniz altında toplamanıza yardımcı olmaktadır. Genellikle insan trafiğinin daha fazla olduğu yerlerde kullanılmakta ve dikkat çekmeye çalışılmaktadır. Gerek dikkat çekmek gerekse de bilgi vermek adına artık pek çok kurumsal firmaların yanı sıra ticari işletmelerde bu yolu tercih etmektedir.

Billboard Tasarımları Nasıl Olmalı?

Refik reklam, billboard tasarımları gerçekleştirirken firma ve işletmelerin daha fazla potansiyel ziyaretçi toplayabilmelerine yardımcı olacak şekilde tapmaktadır. Mesajın doğrudan alıcılara hem sorunsuz hem de hızlı şekilde ulaşabilmesi adına tasarımı yaparken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli ipuçları bulunmaktadır. Bunlar,

  • Bilboard tasarımların sözcükler daha sade ve yalın şeklinde olmalı
  • Kısa ve net iletilere başvurulmalı
  • Ölçüye uygun bir şekilde görsellerin kullanılması
  • Tipografilerin doğru şekilde seçilmesi
  • Konsept çalışmanıza billboardların uygun olması
  • Renklerin uyumlu ve karmaşık olmasından kaçınılması

Tüm bu ayrıntılara dikkat edildiği takdirde hedef kitlenize iletmek istediğiniz mesajlarınızı da sorun yaşamadan iletebilme şansına sahip olacaksınız. Bilboardlar artık firmaların olmazsa olmaz tanıtım araçlarından biri haline geldiği için talep fazlalığı son derece çok olmaktadır. Eğer ki mesajları net, açıklayıcı ve görsel yönden de sade ve çarpıcı bir şekilde billboardlar ile yaparsanız kısa süre içerisinde kalabalık ortamlarda dikkat çekmiş olacaksınız. Üstelik vermek istediğiniz ne tür bir mesaj ya da bilgi var ise hemen doğrudan hedef kitleye iletilmiş olacaktır. Profesyonel bir hizmet veren firmamızın hizmetlerinden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaş