Anasayfa        Matbaa Baski        El İlanları

Yan Menü

El İlanları

Duyuru ve reklamlarınız için en ucuz tanıtım aracıdır. Renkli veya çok renkli olarak kullanılabilir. Genelde duyuru veya reklam vurgulanır. Ne kadar sade olursa amacınıza o kadar kolay ulaşır. El ilanı, genelde birinci hamur ya da kuşe kağıda basılır ve isteğe göre ebatlandırılır. En çok kullanılan ebatlar A5 ve A4’dür. El ilanının amacı birçok kişiye direkt ulaşmak için kullanılır. Vurgulanacak resim ya da yazılar ilgi çekici olmalı ve kolay anlaşılmalıdır. Kullanacağımız renkler kullandığımız ürünler nesneler vs. ile bir bütün olmalıdır.

Abartılı renklerden uzak durulmalıdır.İyi kurgulanmış el ilanı tasarımı; firmanız ve markanızı müşteriye doğru yansıtacak,sektördeki diğer firmalardan ayrılmanızı sağlayacaktır. Amacını tam olarak yansıtan el ilanı tasarımı uzun vadede sadık müşteri sağlayacaktır. El ilanı tasarımında müşterinin pozitif hissi ve kabullenişi tasarım ile doğru orantılıdır. El ilanı tasarım akılda kalmasını sağlayan temel etken kurgudur. Kurgunun renk, şekil ve dizayn bütünlüğünün dökümü uzmanlıktır


El ilanı firmaların belli tarihler arasında yapılan kampanyalar, açılışlar, indirimler gibi özel günler için hazırlanır. Tasarımı kolay ve net olmalıdır. Yapılacak vurgu ne kadar net olursa reklam o kadar amacına ulaşmış olur. Genelde a5 olmakla birlikte a4 el ilanı olarak da hazırlanmaktadır. Çok özel ölçülendirme yapılmamaktadır. Dağıtımları ajans tarafından sağlanırsa daha çok kitleye ulaşma imkânı vardır.1.hamur ve kuşe kâğıt en çok tercih edilen kâğıtlardır. Kampanyanın amacına ulaşması için yüksek sayıda baskı yapılmalıdır. El ilanı örneklerini hemen her yerde görebilirsiniz. 

Sosyal Medyada Paylaş