Seo Nedir

SEO İngilizce Search Engine Optimization kelimelerinin baş harfleriyle oluşur ve anlamı da arama motoru optimizasyonudur. SEO halk arasında web sitesinin üst sıralara çıkması olarak da bilinir. Günümüzde herkes gerek sosyal gerekse ticari anlamda internet ile iç içe. Yaptığımız web sitelerinin daha fazla kullanıcı tarafından ziyaret edebilmesi için de seo çalışmasının yapılmış olması gerekir.

SEO yapılmış bir web sitesinin arama motorlarındaki sırlaması yükselir, günlük ziyaretçi sayısı artar, içeriği sabitlenir, index oranı artar ve sitenin içeriği daha fazla tanıtılmış olur. Web sitesine yapılacak olan seo iki işlem olarak değerlendirilir. Bu işlemler site içi seo ve site dışa seolardır. Site içi seo sitemizi kapsayan bir çalışmadır. Sayfa başlıkları ve sitemizin alt sayfaları ile yapılır. Örneğin ana sayfa başlığının site ismi olarak belirlenmesi, anahtar kelimelerin belirlenmesi, başlıkların ve anahtar kelimelerin uyumlu olması gibi işlemlerdir.

Site dışı seo ise sitemiz için yapılan link çalışmalarıdır. Örneğin site içi link uygulamak, bloglara yazı yazmak, sosyal medyada linklerin paylaşılması site dışı seoya girer.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Seo Nedir

SEO İngilizce Search Engine Optimization k...

Google’de Üst Sıralarda Çıkmak

Google’de üst sıralarda çıkmak için ...

Adwords Nedir ?

Google adwords ; google’ın bize sunmuş ...

Adwords Reklamcılık Hizmetleri

Dünyada internet kullanımı yaygınlaşmış ve...

Günümüzün En Önemli Aracıları Web Siteleri

İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi ile b...

Bakırköyde Web Tasarım

Kurumların kimliğini yansıtıp dünyaya tanıt...