Seo Firması

Seo dilimize sonradan girmiş olan bir kelimedir. Türkçedeki anlamı arama motoru optimizasyonu şeklindedir. Seo çalışmaları ile herhangi bir sitenin ya da bloğun arama motorlarında üst sıralarda yer alması sağlanmaya çalışılmaktadır. Aramalarda üst sıralara çıkan siteler ya da bloklar daha fazla popüler olmakta ve daha fazla tıklanmaktadır.Seo firması ise sizler adına sizlerin web sayfalarınızı özgünleştiren ve aramalarda üst sıralarda çıkmasını sağlayan firmalardır. Sizlerin sitelerinizi alarak özgünlük yaparak sitenizin popüler olmasını sağlamaktadır.Şimdi ise seo için öenmli olan bir kaç unusur sizlerele paylaşalım.

Özgünlük;

Öncelikle bir sitenin içeriğinin özgün olması gerekmektedir. Özgün olan bir site aramalarda ilk sıralarda çıkacaktır. Bu durumda sitenizin popüler olmasını sağlayacaktır. Özgün yazıları ve özgün anahtar kelimeleri içeren siteler alanında tek olduğundan dolayı arama motorlarında ilk sayfalarda bulunacaktır.Ziyaretçiler tarafından faydalı bir site olarak algılanacaktır. Bu durumsa sitenizin popüler olmasını sağlayacaktır.

Popüler olması durumu;

Site eğer ki web dünyasında popüler ise aramalarda en üst sıralarda yer alacaktır. Aranan kelime ya da konuya bağlı olarak en üste çıkan siteleri ise insanlar daha fazla tercih edecektir. Tercilerinin sizin siteniz olması durumunda da sitenize giren ziyaretçi sayısı çok olacaktır. 

Başarılı bir seo strateji planı nasıl olmalıdır?

Seo yapan firmalar; başarılı bir seo çalışması için 4 etmen üzerinde durmaktadır. Bunlar şu şekildedir:

1) Strateji:

Başarılı bir çalışmanın ilk kuralı sorunu iyi anlamaktan geçmektedir. Bundan dolayı sorunu çözmekte strateji çok önemlidir. Strateji ile:
Amaç ve hedefler
seo denetimi
Rakipler
Kelime araştırma
Çalışmaları yapılmaktadır.

2) Dönüşüm:

Web sitelerine göre farklılık gösterse de dönüşüm hakkında örnek verecek olursak sayfalarda bulunan giriş, iletişim, satın al gibi menüler dönüşüm açısından önemlidir.

3) İçerik:

En önemli konu içeriktir. İçerik belirlenirken dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar şu şekildedir:
Görsel içerikler
video içerikleri
Blok içerikleri 
basın bültenleri
Kopya içerikler

4) Optimizasyon:

Bu yola ziyaretçilerin daha fazla sitenizi ziyaret etmesi sağlanır. Bir nevi ziyaretçilere özgün gelecek düzenlemelerin yapılmasıdır.Seo firması eğer ki seo yapmada özgün ve uzman değilse yapılan tüm seo çalışması çöpe gidecektir. Bundan dolayı seo çalışmaları yapacak firmaların işin uzmanı olması oldukça önemlidir.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Seo Nedir

SEO İngilizce Search Engine Optimization k...

Google’de Üst Sıralarda Çıkmak

Google’de üst sıralarda çıkmak için ...

Adwords Nedir ?

Google adwords ; google’ın bize sunmuş ...

Adwords Reklamcılık Hizmetleri

Dünyada internet kullanımı yaygınlaşmış ve...

Günümüzün En Önemli Aracıları Web Siteleri

İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi ile b...

Bakırköyde Web Tasarım

Kurumların kimliğini yansıtıp dünyaya tanıt...