Google Reklamları

Reklam vermek, kurumsallığını ön planda tutan firmaların asla vazgeçmedikleri ve ileride de vazgeçemeyecekleri bir ticaret aracıdır. Reklam sayesinde firmaların pazarlama departmanları hedef kitlesini daha spesifik yollardan yakalar ve bu da artan talep oranına karşılık ürün satışını hızlandırıcı bir etki yapar. Bu konuda firmalar çeşitli mecralara farklı yollardan reklam verme yoluna giderler. Tabela ve reklam panoları gibi matbaa baskısına dayanan reklamlar bireylerin görsel algısıyla iletişime geçer. Bunun yanında radyoda işitsel hafızaya hitap eden reklamlar yayınlanabileceği gibi, televizyon reklamları ile hedef kitlenin hem görsel hem de işitsel hafızası yakalanır. Fakat tüm bunların yanında son on yılda internet üzerinden verilen reklamlar hedef kitleyi çok daha iyi saptamaya başlamıştır. Özellikle kelime bazlı verilen Google reklamları, sadece o kelimenin kapsadığı alanlara ilgi duyan insanlar tarafından görülmekte, bu da reklam maliyetleri açısından firmalara oldukça ekonomik fırsatlar sunmaktadır.

Firmaların Google işbirliğiyle yayınlattıkları reklamlarından çok daha verimli geri dönüşler aldığı bir gerçek. Google arama sonuçlarında çıkan Adwords reklamlarının yanında yazınsal içeriğin ya da video içeriklerinin ön planda tutulduğu web sitelerinde yayınlanan Adsense reklamları da hedef müşteriyi kolaylıkla saptayabilmekte. Böylelikle üretilen ürünle ilgisi olmayan kişiler için harcanan maliyet düşerken, tam aksine reklamdan sağlanan fayda da artmaktadır. Google reklamları ile kurumsal kimliğini inşa eden birçok firma var. Televizyon izleyicisinin azalırken, internet kullanıcısının arttığı günümüzde artık birçok firma dinamik ve hareketli reklamlarını bu yolla gösterime sokmayı tercih ediyor. Google gibi bir devin yarattığı güven duygusunun da bu tercihteki etkisi çok büyük. Google reklamlarının çalışma prensibine bir şöyle bir örnek verelim: internette Bakırköy tabela firması şeklinde arama yapan birinin karşısına Adwords reklamı olarak Bakırköy Tabela çıkıyor. Ya da tabela reklamcılığı ile ilgili bir sitede sağ sütunda Bakırköy Tabela reklamı firmanın tercihi doğrultusunda ister görsel ister metin şeklinde çıkabiliyor. Böylelikle bu reklamlarla sadece, reklamın tanıtmaya çalıştığı ürünle ilgili olan kişiler muhatap oluyor.

Google reklam fiyatları firmalardan tıklama başına kesiliyor. Bu da reklamın yüzlerce kez gösterilse de firmanın sadece bir tıklama gerçekleştikten sonra ödeme yapması anlamına gelmekte. Tıklama başına ücretlerin özellikle büyük firmalar için çok yüksek meblağlar etmemesi de Google reklam fiyatlarının reklamcılık konusunda açtığı ekonomik çığırı bir kez daha gösteriyor.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Seo Nedir

SEO İngilizce Search Engine Optimization k...

Google’de Üst Sıralarda Çıkmak

Google’de üst sıralarda çıkmak için ...

Adwords Nedir ?

Google adwords ; google’ın bize sunmuş ...

Adwords Reklamcılık Hizmetleri

Dünyada internet kullanımı yaygınlaşmış ve...

Günümüzün En Önemli Aracıları Web Siteleri

İnternetin hızlı bir şekilde gelişmesi ile b...

Bakırköyde Web Tasarım

Kurumların kimliğini yansıtıp dünyaya tanıt...