Neon Tabela Zeytinburnu

İlk olarak barometredeki donuk parlamanın varlığı gözlemlenmiş ve tüp çalkalandığında ortama bir ışık verildiği keşfedilmiştir. Daha sonra elektriğin icadı ile elde edilen bu ışığın üzerine eğilim gösterilmiştir. Tarihte 1909 yılında insanlığın hizmetine sunulan neon lamba, yıllar önce doğan bir fikirle günümüze kadar ulaşan uygulama kapısını açmış oldu.

Neon, atmosfer basıncı altında bile kırmızıdır ve bu kendine özgü bir renktir. Isıyla eritilen floresanların içinden hava çekildikten sonra neon gazı ile dolum yapılır. Renk olarak 150’den fazla seçeneği bulunan neon ışıkları, doğru bir işçilikle uzun ömürlü bir kullanım sunmaktadır. Neonların kullanım alanlarına günlük yaşamımızda sürekli rastlamaktayız. Işıklı olması ve gözü yormaması sebebiyle firmalar tarafından tercih edilen neon, istenilen logonun işlenebilmesi için en avantajlı tabela malzemesidir.

Zeytinburnundaki tabelacılar aracılığıyla işyerlerinin tanıtımı daha kolay bir hal almaktadır. Günümüzde hitap etme şekillerinin çeşitli tezahürleri olduğu ve doğru hitabet ile milyonlarca insanın etkilenebileceğini biliyoruz. Özellikle büyük şirketlerin gecenin karanlığını delip geçen neon tabelaları, markanın sürekliliği açısından büyük önem taşımaktadır. Neon tabela isteğe göre kolayca şekillenebildiği için zeytinburnundaki tabelacılar arasında da oldukça popüler bir yere sahiptir. Ancak her işte olduğu gibi tabela hazırlama aşamalarında da dikkat ve sorumlulukların üzerinde hassasiyetle durulmalıdır. Neon tabelanın göze hitap etmedeki başarısının yanında fazla voltaja gereksinim duyduğunu da bilmek gerekir. Özellikle her 10 metrelik neon çubuğu için 1 trafonun bulundurulması Zeytinburnu tabela imalatçıları tarafından önemle belirtilen bir ayrıntıdır. Yaklaşık olarak 6 ila 14 yıl arasında kullanım ömrü biçilen neon lambalar için bu sürenin değişmesindeki en büyük etken işçiliktir. Yapım aşamasında ısıl işlemlerden geçen floresanların doğru bir uzmanın ellerinde şekillenmesi çok önemlidir.

Neden Neon Tabela

Tabela çeşitleri arasında en çok taleple karşılanan neon altyapılı tabelalar, elektriği fazla tüketmesine rağmen tasarımlara kolaylık sağlaması açısından tercih edilmektedir. Kaliteli bir işçilik, konusunda bilgili Zeytinburnu tabela imalatçıları tarafından sağlanmaktadır. Gece ve gündüz, insanların fark edebileceği noktalarda yer almak için göz alıcı renkleri ve farklı tasarımlarıyla neon tabeladan faydalanmak gerekir. Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Işıklı Tabela Zeytinburnu

Zeytinburnundaki tabelacılar olarak bugün...

Led Tabela Zeytinburnu

Zeytinburnundaki tabelacılar olarak bahset...

Çatı Tabela Zeytinburnu

Zeytinburnundaki tabelacılar bugün sizler...

Işıksız Tabela Zeytinburnu

Zeytinburnundaki tabelacı olarak bugün in...

Polikarbon Tabela Zeytinburnu

Zeytinburnu tabelacı olarak sizlerle p...

Zeytinburnu Tabela

Zeytinburnu tabela olarak bugün sizlere ta...