Araç Giydirme

Günümüzde rekabetin ve reklamcılığın artığı bir dünyada yaşamaktayız. Bundan dolayıdır ki insanlar ürünlerini tanıtabilmek ve rakiplerinden daha fazla popüler olmak için değişik reklam örnekleri sergilemektedir. İnsanların dikkatlerini çekmek için değişik ve ilgili çekici reklamlar yapmak istemektedirler. Bu reklam çeşitlerinden biride araç giydirme şeklindedir.

Araç giydirme nedir?

Araç giydirme,  reklam yapmak isteyen firmaların ürünlerini ya da logolarını araçların üzerine özel maddelerle monte etmeleri durumudur. Bu reklam türü diğer reklam türlerine bakarak daha avantajlı olmaktadır. Diğer reklam türleri sabit bir yerde kaldığından dolayı sadece oradan geçebilen insanlar görebilmektedir. Fakat araç giydirme reklam türünde araç sürekli olarak hareket ettiğinden dolayı reklamınızı kısa süre içerisinde bir ok insan görebilecektir. Özellikle de yapılan reklam insanlar tarafından reklam olarak algılanmamaktadır. İnsanların bilincine fark etmeden kaydedildiği için insanlar bu reklam türünden daha fazla etkilenmektedir.

Araç giydirmenin reklam üzerine ne gibi bir etkisi vardır?

Araç giydirme işlemi öncelikle aracın üzerine reklamının yapılması istenilen ürünlerin monte edilmesidir. Trafikte sürekli olarak hareket eden bir reklam hem insanın ruhuna hoş gelecek ve hem de daha fazla dikkat çekecektir. İnsanların dikkatin daha fazla çekildiği bir reklamdan etkilenmesi ise daha kolay olacaktır.
Diğer reklam türlerine göre daha maliyetli olmaktadır. Araçların üzerine yapılan reklamlar 5 ile 7 yıl arasında kalacağı için bir defaya mahsus yapılan ödeme ile ürünlerin reklamı uzun bir süre yürürlükte kalacaktır.

Araç giydirme yapan firmalar kendi arabalarının üzerlerine reklamlarını yaparak uzun bir süre tanıtımı yapılan ürünün reklamını yapacaktır. Bu firmalar birçok şekilde sizlerin reklamını yapacaktır.

En bilindik araç giydirme çeşitleri

Aracı komple giydirme, araç logo uygulaması, bölgesel araç giydirme, kapı kısmı araç giydirme şeklinde olmaktadır.

Araç giydirme ölçümleri

Araç giydirme yapan firmalar araç giydirme işlemini yaparken öncelikle giydirilecek aracın ölçülerini alacaktır. Bu ölçüler mm lik hesaplar dâhil edilerek alınmalıdır. Alınan ölçüler alanlarında uzman olan grafikerlere gönderilir. Grafikerler ölçüler dâhilinde reklam sayfasını hazırlarlar. Hazırlanan reklam sayfası aracın ölçüsünün alındığı alana yapıştırılır.En önemli unsur aracın ölçüsünün tam olarak alınmasıdır.  Yapılan bir mm lik yanlış ölçüm grafikerlerin hazırlamış olduğu reklam sayfasının yanlış yapıştırılmasına neden olacaktır. Bu durum ise reklamı olumsuz etkileyecektir. Reklama bakan insanların yapılan hatayı görmesine sebebiyet verecek ve reklam istenilen başarıyı gösteremeyecektir.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Araç Giydirme

Günümüzde rekabetin ve reklamcılığın artı...

Aydınlatma Sistemleri

Işıklandırma sistemleri dikkat toplamak ve hed...

...

...

...

...