Kartvizit Çeşitleri

Kartvizit; iş alanında çalışanların bilgilerinin olduğu ve hangi pozisyonda çalıştıkları hakkında bilgi veren kartlarıdır. Kartvizitlerde iş yerinin logosu, çalışanın hangi mevki de çalıştığı, çalışanın adı soyadı ve diğer bilgileri olması esastır. Yaka kartları olabileceği gibi boyna da asılabilen türleri mevcuttur. Değişik boyutları olmaktadır fakat genel olarak kullanılan kartvizit boyutu 8*5 ölçüsünde olanlardır. Ağırlığı 240 gram kadardır.
Yapılan işe göre değişiklik gösteren kartvizit çeşitleri değişik tasarımlarla oluşmaktadır. Bu tasarımlardan sizin işinize göre olan kartvizit türünü belirleyerek o şekilde işinizle uyumlu şekilde yaptırabilirsiniz.

Kartvizit çeşitleri arasında secim yaparken en önemli olan şey işinize uygun renk ve tasarım seçimidir. Eğer ki avukatlık için kartvizit yaptıracaksanız biraz daha sade olmalıdır. Ve kartvizitin üzerindeki şablonların adaletle ilgili semboller olması gerekmektedir. Terazi sembolü en iyi örnektir.
Kartvizit yaptırırken dikkat edilmesi gereken diğer bir husus ise şablondaki renk ve yazının renk uyumudur. Yani çok koyu bir şekilde olan şablona açık renkler kullanılması durumunda yazılar okunmayabilir. Bu durumda da kartvizitin amacında aksamaya meydana gelebilir.

Bazı tasarımlarına göre kartvizit çeşitleri ve şablonları şu şekildedir:

Normal Kart Parlak Selefonlu                              Kısmi Laklı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk                                                      
Normal Kart Arkası Tek Renk                             Altın Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu
Çift Yönlü Parlak Selefonlu                                  Çift Yönlü Mat Selefonlu
Mat Selefonlu                                                       Çift Yönlü Kısmi Laklı Mat Selefonlu
Mat Selefonlu Arkası Tek Renk                            Tuale Cinsi Fantezi Kart
Kısmi Laklı Mat Selefonlu                                     Tuvale Cinsi Fantezi Kart Çift Yönlü Çok Renkli
Kısmi Laklı Mat Selefonlu Arkası Tek Renk          Altın Yaldızlı Gofreli Mat Selefonlu Arkası Tek Renk


Bu kartvizitlerin içerisinden en fazla tercih edileni normal kart parlak selefonlu olanıdır. Bu seçeneklerden hangisi sizin işinizle ilgili olacaksa ona göre belirleyerek kartvizit yaptırabilirsiniz.

Kartvizit fiyatları nasıldır?

Kartvizit fiyatları kullanılan malzeme ve şablonlarla ilgilidir. Malzemenin kalitesi, kartvizitin büyüklüğü ve hangi bilgilerin yazılacağı kartvizit fiyatları konusunda belirleyici etmenlerdir. Bir diğer etmen ise toplu alımlardır. Kartvizit fiyatları, toplu alım yapıldığında biraz daha uygun olabilmektedir.
Birçok firmanın tasarımı ve fiyatlandırması farklılık göstermektedir. Bakırköy kartvizit yapan firmalar ve diğer İstanbul da kartvizit yapan firmalar özellikle rekabet olduğundan dolayı fiyatları olduğundan daha da aşağı da satabilmektedirler. Bu durum da da sürümden kazanmaya çalışmaktadırlar.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...