Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve faydalı malzemesidir. İş ile ilgili bilgi ve çalışanla ilgili gerekli olan her şeyin olduğu küçük bir bilgi sağlayıcıdır. Bu sayede iş hayatında çalışanın nerede çalıştığı ve pozisyonunun ne olduğu hakkında bilgi sahibi olunabilmektedir.

Kartvizit üzerinde çalışılan yerin logosu, çalışanın mevkisi ve iş yerinin iletişimi hakkında bilgiler barındırılmaktadır. Kartvizit ile iş yerinde çalışanlar arasında daha rahat bir iletişim sağlanmakta ve iş hayatında bu şekilde kolaylık olmaktadır.

Bir kartviziti diğerlerinden farklı kılan en önemli özellik hiç şüphesiz kartvizitin rengidir. Fakat bu detayı kullanırken kartvizitin rengini iyi seçmek gerekiyor çünkü kartın üzerindeki yazıların okunmasına engel teşkil eden bir rengin doğuracağı olumsuz sonuçlarla karşılaşmak istemeyiz. Bu arada seçilen rengin yapmış olduğunuz işin niteliğine uygun bir renk olması çok önemli bir husustur.

Kartvizit bir nevi işin ve o işte çalışanlarının etiketi olduğundan dolayı özellikle renkler ve üzerindeki yazıların okunabilmesi oldukça önemlidir. En önemli faktör kartvizitte renk ve yazı şeklidir.

Kartvizit Boyutları

Kartvizit boyutları belli bir sınırlama olmamakla birlikte kullanışlılığı açısından en tercih edileni 8*5 cm ebatlarıdır. Bunun sebebi ise cüzdan ve kartvizitlik gibi eşyalarda kullanım alanı bu normlara göre düzenlenmiştir.

Kartvizit yapmakta kullanılan kâğıtlar arasında da farklılıklar olmakla birlikte en genel kullanımı olan kâğıt 240 gr fantezi,350 gr kuşe ve 280 gr Amerikan Bristol kâğıtlarıdır. Gerek sağlam oluşu ve gerekse esnek oluşu tercih edilme sebepleri arasındadır. Başka türlerinde kullanımı olmakla birlikte en fazla tercih edilen tür bu türlerdir.

Kartvizit çeşitleri

Yapılan iş ile aynı şekilde olan kartvizit çeşitleri bir hayli fazladır. Avukatlık için ayrı kartvizit çeşitleri olmaktadır. Eğer ki yapılan iş resmi ya da eğlence sektörü dışında ise daha sade olmaktadır. Örnek vermek gerekirse, avukatlık kartviziti, emlak kartviziti, doktor kartviziti ve iş yeri çalışanları kartviziti daha sadece olmaktadır. Bunun dışında eğlence sektörü kartvizitleri daha renkli olabilmektedir.

Kartvizit Önekleri

Kartvizitler işin türüne göre olduğundan dolayı kartvizit örnekleri de farklılıklar göstermektedir. Mesela; bir iş yeri kartvizit örneği sade ve okunaklı olurken eğlence yerleri, eğitim kartvizitleri daha renkli olmaktadır. Kartvizit örnekleri kartvizitin kullanılacağı alana göre değişiklikler gösterebilmektedir. İŞ tanıtımı olduğundan dolayı her işin kartvizitinin farklı olacağı bilinmektedir. Amaç iş tanıtımı ve çalışanın bilgilerini bildirmek olduğu için kullanılan şablonlarda farklılıklar göstermektedir. Son olarak kartvizitin şeklinin ve renginin belirlenmesinde en önemli unsurun tanıtılacak işin türü olduğu bilinmelidir.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...