Karton Çanta

Karton çanta, genellikle yatay ya da dikey olarak tasarlanan, reklam amaçlı olan geniş tabanlı gramajlı kartondan üretilmiş ürün  taşımaya yarayan aksesuarlardır. Karton çantaların genellikle yapılış amacı iş yeri sahiplerinin ürünlerini satarken reklamlarını da yapmak istemeleridir. Özellikle kuyumcular, kozmetik satan yerler, saatçiler ve parfüm satan yerlerin en çok başvurduğu reklam tarzlarıdır.

Değişik ebatlarda ve tarzlarda da üretilebilen karton çantalar, özellikle poşetlerin çevreye vermiş olduğu zarar ve içerdiği kanserojen maddeler nedeniyle tercih edilmeye başlanmıştır. Sağlıklı olması ve toprakta kısa sürede yok olabilmesi karton çanta firmalarının daha çok sipariş almalarını sağlamaktadır.

Karton çanta yapan firmalar, tasarım yaparken öncelikle reklamı hangi alanda yapacağınızı belirlemek isteyecektir. Reklam amaçlı olduğundan dolayı hangi ürünün reklamının yapılacağı ve ne şekilde olacağı hakkında sizden görüşlerinizi alacaktır. Bunlara uygun şekilde sizlere taslaklar halinde gösterecektir.

Karton çanta da olması gereken özellikler şu şekildedir:

Karton çantalar anlık reklam amaçlı yapıldığından dolayı, sektöre göre özel olarak değerlendirilmelidir. Yani reklamını yapacağınız ürüne özel tasarım yaptırmalısınız. Anlık reklam olduğundan dolayı kısa, öz ve net reklamları, şekil ve sembolleri içermelidir.

Reklamı yapılan ürünün iyi şekilde amblemi ya da resmi görünmelidir. Bunun yanı sıra yapılan çantalar içindeki ürünün yani reklamı yapılan ürünün taşınabileceği kalitede ve büyüklükte olmalıdır. İçine koyulan ürünü kolay bir şekilde taşıyabilmesi önemlidir.

Karton çanta çeşitleri nelerdir ?

Karton çantalar, kullanılan kâğıt türlerine ve boyutlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Bunlardan bazıları şu şekildedir:

Kâğıt türüne göre karton çanta çeşitleri:
Amerikan bristol
Geri dönüşümlü kraft
Kuşe karton, Kroma
Boyutlarına göre karton çanta çeşitleri:
11,4×15,3 cm Körük: 5 cm karton Çanta baskılı
17×27 cm Körük: 7 cm karton Çanta baskılı
19,1×24 cm Körük: 9,5 cm karton Çanta baskılı

Karton çanta fiyatları nasıl belirlenir ?

Karton çanta fiyatları, kullanılan kâğıt türüne ve hangi boyutta yapılacağına göre belirlenmektedir. Kâğıdın kalitesi ve çantanın boyutu fiyatı belirleyen en önemli unsurdur. İkinci olarak ta tasarım konusu fiyatı belirlemektedir. Tasarım da ne gibi şekiller ve şablonlar olacağı da önemli unsurlardandır. Boyut, kâğıt kalitesi ve tasarım şekline göre fiyat belirleyebilirsiniz.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...