Baskı Fiyatları

Baskı; yazı, resim ve grafik gibi etmenlerin bir yüzeyin üzerine gerçeğe en yakın biçimde aktarılması ve çoğaltılması çalışmasıdır. Hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.Bu saye de reklamı ya da tanıtımı yapılmak istenen ürünlerin reklamı yapılabilmektedir.

Baskı çeşitleri nelerdir?

Kullanım alanına göre birden fazla baskı çeşidi bulunmaktadır. Baskısı yapılacak ürünün özelliği ve baskının hangi amaca hizmet edeceği baskı seçiminde önemli bir etmendir. Bakırköy baskı firmalarının en çok kullandığı baskı çeşitleri şu şekildedir:

Ofset baskı:

Mürekkebin nemlendirilmesi ile yapılan bir baskı tekniğidir. En çok bilinen ve en eski tekniklerden biridir. Özellikle düğün davetiyelerinin basıldığı baskı türüdür. Baskının yapılacağı görüntü hassas plaka üzerine aktarılır ve burada kalıp oluşur. Bu kalıpların içerisine nemlenen mürekkep aktarılarak baskı işlemi yapılır. Ofset baskıya düz baskı da denmektedir.

Tipo Baskı:

Metal harflerle yapılan bir baskı şeklidir. Oldukça zahmetli ve zor bir baskıdır. Metal harflerle sayfalar oluşturulur. Oluşturulan sayfa şeklindeki plak özel şartlar altında baskı yapılacak alana temas ettirilir. Metal üzerinde bulunan harflerin izleri baskı alanına çıkarak baskı işlemi tamamlanır.

Tifdurk Baskı:

Zeminin oyulması sonucunda oluşan kalıplara mürekkebin aktarılması ile yapılan baskı şeklidir. Akışkan mürekkep kullanılır. Oyularak hazırlanan kalıba akışkan mürekkep bırakılarak kalıp şeklinde baskının oluşması sağlanır. Bu şekilde baskı tamamlanır.

FLEKSO:

Ambalaj yapımında kullanılmaktadır. Nyloprint kalıpları hazırlanarak mürekkep aktarılır. Etiket yapımı, ambalaj yapımı Flekso baskı örnekleridir.

SERİGRAFİ:

Özel kâğıtlar üzerinde bulunan boyaların basımı yapılacak olan kâğıda bastırılması şeklinde yapılmaktadır. Özel kâğıtlara oluşturulan kalıptaki alanlar boyanarak basımı yapılacak olan kâğıda temas ettirilir. Kalıp için hazırlanan kâğıttaki boyalar basım için hazır olan kâğıda aktarılır.Baskı çeşitleri belirlenirken kullanım amaçları en önemi unsurdur. Kullanımına göre secim yapılmaktadır. Kullanılan malzemelerin farklı olması nedeni ile de baskı fiyatları da farklı olmaktadır. Ofset baskı ile tipo baskı da kullanılan malzemeler çok farklı olduğundan dolayı fiyatları seçmiş olduğunuz baskı tekniğine göre ve baskı yaptıracağınız alanın ebadına göre değişmektedir. Her baskı tekniğinin baskı fiyatı farklılık göstermektedir.Tekniklerin farklı olması ve baskı yapan firmaların sunmuş olduğu fiyatlar da baskı fiyatlarının değişmesine sebebiyet vermektedir.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...