Bakırköy Mesh

Bakırköy mesh olarak bu yazımızda mesh ile ilgili olarak bilgiler aktaracağız.Bir elekten geçebilecek en büyük parçaların ölçüsüne mesh denmektedir. Diğer adı meç şeklindedir. Zararlı böceklerin içeri girmesini ve yararlı olanların da dışarı çıkmasını engelleyen örtü altı çalışmalardır. 40-70 mesh ölçülerinde üretilen ve üretiminde pamuk, iplik ve sentetik tül kullanılan yapılardır. Devlet tarafından da desteklenmektedir.

Özellikle yazları evlerin kapı ve pencerelerinde görülen yapılardır. Yaz aylarının Sıçak olması nedeni ile kapı ve pencerelerin açılması zorunlu olmaktadır. Buna bağlı olarak ta ev dışındaki böceklerin ev içerisine girerek rahatsızlık verdiği görülmektedir. İlaç kullanımlarında hem doğaya zarar verilmiş olmakta ve hem de kullanılan ilaçtan bir süre sonra insanlarda etkilenmektedir. Bu gibi durumlardan dolayı mesh yapılarında hayli artış görülmektedir.

Neden Mesh Kullanılmaı

Öncelikle kapı ve pencerelere kolayca uygulanabilen yapılardır. Kapının ve pencerenin kalıbına göre hazırlanan meshler kısa bir süre de monte edilebilmektedir. İstenilen zaman çıkarılıyor olabilmesi de başka bir avantajlı yönüdür.
Birden fazla çeşidi olabilmektedir. İnsanlara çeşit olanağı sunduğu için evinizin şekline göre dizayn edebilirsiniz.
En önemlisi sağlıklı olmasıdır. İlaç kullanımı ile hem doğaya zarar verilmekte ve hem de bir süre sonra ilaçlardan insanlarda etkilenmektedir.
Kullanılan ilaçlar kullanım süresi boyunca etkili olacaktır. Fakat mesh ürünleri her daim böceklerin girişlerini engelleyecektir.
Dayanıklı yapısı ile uzun süre kullanılmaktadır. Bir defa yaptırıldığı takdirde uzun süre kullanabilirsiniz.

Mesh Kullanım Alanları

Mesh ürünleri kullanım alanlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Tül perde şeklinde olabileceği gibi tel şeklinde de olabilmektedir. Eğer ki güneşli bir alana yaptırılacak ise tel şeklinde olanları tercih edilmelidir. Ev içinde kullanılacaksa güneşi az alması ve daha estetik olması dolayısı ile tül perde şeklinde olanları kullanılması daha hoş olacaktır.

Mesh nasıl hesaplanır ?

Bakırköy mesh firmaları ölçü alırken İngiliz ölçü birimi olan inç kullanmaktadırlar. Tabiki bu ölçü birimini cm ye çevir erekte hesaplama yapılabilmektedir. Tül enine ve boyuna farklı uzunlukta olabilmektedir. Bu durumda boydan 2,554 cm ölçüm yapılır. Bu ölçüm sonrasında kaç tel olduğu sayılarak bulunur. Sayılan tel sayısı tülün kaç mesh olduğunu göstermektedir.En çok bilinen ve pencerelere takılan meshler 20 ile 25 çıvarıdır. Mesh sayısı artıkça delikler küçüleceği için hava girişi de azalacaktır. Buna bağlı olarak ta nemlenme durumları olacaktır. Mesh yaptırırken hangi amaç için yaptırılacağı iyi belirlenmelidir.Bakırköy mesh olarak mesh ile ilgili daha fazla bilgi almak için sitemziden bizler ulaşabilirsiniz.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...