Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağırlığı taşıdığı genellikle reklam amaçlı olan ürünlerdir. Afiş, doğru ürünü doğru hedef kitlesine ulaştırmayı amaçlayan aynı tabelalar gibi reklam ürünlerdir. Afişin değişik amaçlarda kullanımı bulunmaktadır.

Afiş çeşitleri

. Reklam Afişleri
. Kültürel Afişler
. Sosyal Afişler

Afişler hangi amaç için kullanılacağı, ebadı, kullanılan ürünün kalitesine göre fiyat değişikliği göstermektedir. Genel itibari ile afişlerde dikkat edilmesi gereken kurallar şu şekildedir:

İleti: afişin hangi amaçla, kime ne iletileceği çok önemlidir. Afiş iletiyi en iyi bir şekilde iletilmek istenene iletebilmelidir. Yani ileti tam olarak belirtilmelidir. İleti sadece yazı ile olmayıp desenler, şekillerle de olmaktadır. Bazı iletiler ise sadece şekillerle de olabilmektedir.

İleti- imge bütünlüğü: afiş tam olarak iletilecek mesaj ile onu oluşturan şablonla uyumlu olmalıdır. Yazılar ve imgeler afişin içerisinde birbiri ile uyumlu olmalı ve bakıldığında afiş alanını tam olarak kapsamalıdır.

Fark edilebilirlik: afiş rahat görülebilir olmalıdır. İletiyi tam olarak ifade edebilmelidir. Bazı afişlerde renklerin yazıları okunulmaz hale getirdiği görülmektedir. Afişle renkler tam uyum içerisinde birbirini tamamlamalıdırlar. Yazılar: afişte iletilmek istenen mesaj yazılar ile iletildiği için afişteki yazılar şablonla ve resimlerle uyumlu olmalıdır. Yazılar zemin şekil algısı yönüyle afişin renginin içerisinde kaybolmamalıdırlar.

Afiş Fiyatları

Afiş fiyatları afişin türü, kullanılan malzeme kalitesi ve ebadı ile ilgili olmaktadır. Normal bez afiş ile dijital baskı afiş fiyatları aynı olmamaktadır. Bundan dolayı afiş hazırlatırken hangi amaçla kullanılacağı belirlenmeli ve ebatları doğrultusunda fiyat aralığı bildirilmelidir.

Bir 60x80 dijital afiş fiyatı ortalama olarak 4 tl olurken yine dijital baskı 70x110 sopalı afişin fiyatı 5 tl olmaktadır. Yine aynı şekilde 80x120 sopalı afiş 6 tl olmaktadır. Yani afişin üretildiği ürün ve amacı doğrultusunda afiş fiyatları değişmektedir.

Afiş yapan firmalar fiyat belirlemek adına afişin kullanım alanı, ebadı, kullanılan malzemeleri göz önünde bulundurarak sizlere fiyat belirlemektedir. Buna bağlı olarak ta sizler afişinizi yaptırabilmektesiniz.

Afiş yapan firmalar arasında fiyat farklılıkları olmaktadır. Bunun sebepleri kullanılan malzeme, sürümden kazanma ve afişi ucuza mal etmedir. Fakat genel itibari ile afiş fiyatları kullanılan malzeme, ebatları ile fiyatı belirlenmektedir.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Kartvizit Ölçüleri

Kartvizit ölçülerini ikiye ayırabiliriz...

Bakırköy Matbaa

Bakırköy matbaa olarak firmanızın matba...

Afiş Fiyatları

Afiş, tasarım ve sanat kaygısının aynı ağı...

Branda Fiyatları

Branda daha çok kış hava şartlarında korunmak...

Kartvizit

Kartvizit; iş hayatının en önemli ve fa...

Bakırköyde Grafik Tasarım

Görseli geliştirmek ve istenen mesajların ileti...