Logo Tasarımı

Logo, kurumların kimliklerini yansıtabilmeleri için vektör üzerinde yapılan çalışmalara denir. Günümüzde hızla artan teknolojiyle birlikte şirketler artık reklamlarını çoğunlukla logoları üzerinden yapmaya başlamışlardır. Bunun nedeni işletmenin dış görünüşüne de önem vermeye başlamalarıdır. Bu yüzden kurumsal kimliklerine bir biçim vermek isteyen şirketler, çalışmalarına logo tasarımını da eklemişlerdir.

Logo tasarımının öneminin günden güne artmasıyla logo tasarım hizmeti veren firmalar da artmıştır. Bu hizmeti veren firmalar, müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik logolar hazırlamakta, gerekirse o logoların baskısını alarak müşteriye sunmaktadır. Firmamız bu alanda hizmet veren firmalardan birisidir.

Logo tasarımı nasıl yapılır?

Günümüzde logonun önemiyle birlikte logo tasarlama programlarının da önemi artmıştır. Bazı programlar sizlere logo taslakları sunarken, bazıları bir vektör ve çeşitli boyalar sunarlar. Kullanımı kolay ve çeşitliliğin çok olması nedeniyle bu programlardan en çok photoshop kullanılır. Bunun nedeni hazır logo taslağı sunan diğer programlardan daha profesyonel olmasıdır. Kurumsal firmalar taslak üzerinde değil de sıfırdan bir logoya ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle bir logoya ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle bu işi kurumsal olarak yapan bir firma ile anlaşmanız gerekmektedir.

Logo tasarımında ne önemlidir?

Logolar firmaların kimliklerini yansıtır, binevi imzalarıdır demiştik. Peki logo tasarımı yapılırken neler önemlidir? diye sorduğunuzu hissedebiliyoruz. Logo tasarımının herkes tarafından beğenilebilmesi için bir kaç ayrıntı vardır. Bu ayrıntılardan biri sadeliktir. Logonuzun eğer sade ve anlaşılır olursa, herkes tarafından kolayca hatırlanabilecektir. Bu sayede firmanız, müşterilerinizin akıllarında bir yer edinecektir. Sade bir logonun aynı zamanda kenarları birbiriyle orantılı olmalıdır. Bunun nedeni ise boyutunun sürekli değişken olacağıdır. Logonuz bir tabelada da, bir anahtarlıkta da aynı etkiyi vermelidir.

Aynı zamanda logonuz özgün olmalıdır. Müşteriniz logonuza bakarken bir başka logoyu anımsayıp onu hatırlamamalıdır. Önemli olan logonuzu görünce akıllara gelmenizdir. Son olarak logo tasarımında renk ve yazı karakterleri önemlidir. Logonuzun renkleri de sade ve birbiriyle uyumlu olmalıdır. Uzaktan bakıldığında sırıtmamalı, yakından bakıldığında göz yormamalıdır. En iyi logolar genellikle iki, en fazla üç renkten oluşur. Çok fazla renk hem baskı sırasında maliyetinizi arttıracak hem de logonuzda karmaşıklık yaratacaktır.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Logo Tasarımı

Logo, kurumların kimliklerini yansıtabilmeleri i...

...

...

...

...

...

Son Yazılar