Dijital Baskı

Dijital baskı

Dijital baskı, sanal ortamda hazırlanan görüntülerin, tuval üzerine el sürmeden püskürtülmesine denir. Kısaca dijital baskı makinesi ile çıktısı alınan her şeye denilebilir. Bu genellikle bir fotoğraf, broşür ya da el ilanı olabilir. Dijital baskılar en hesaplı baskı yollarından biridir. Kaliteli bir dijital baskı için yüksek pas kullanılmalıdır. Tahmin edebileceğiniz üzere 6 pas ile basılmış bir baskı ile 8 pas ile basılmış bir baskının kalitesi aynı olmayacaktır.

Pas seçimi yapılırken kullanılacak brandanın dış mekanda mı iç mekanda mı kullanılacağı da önemlidir. Dış mekanda kullanılacak bir vinile iç mekan baskısı yapılırsa, olumsuz hava koşullarına göre tasarlanmadığından yıpranma, eskime gibi sorunlar ortaya çıkabilecektir.

Dijital baskı tercih edilmeli mi?

• Dijital baskı maliyeti oldukça az olduğundan firmalarca tercih edilebilirdir.
• Dijital baskı makineleri hızlı bir şekilde baskı yaptığından kullanımı kolaydır.
• Dijital baskı dikkat çekici bir tasarımla tam verim alınabilecek kadar kalitelidir.

Dijital baskı çeşitleri nelerdir

Dijital baskıların kullanım alanları oldukça geniştir. Baskı sırasında solvent boya kullanıldığından olumsuz hava koşullarına oldukça dayanıklıdır. Bu nedenle iç ve dış mekanda kullanıma uygundur. En sık kullanılan kullanım alanları ise şunlardır; Pano, tabela, afiş, bilboard, duvar giydirme, folyo, vinil ...

Dijital Baskı kaliteli midir?

Dijital baskı son model makinelerle yüksek pasta basılırsa oldukça kaliteli baskılar ortaya koyabilir. Ancak makineden önce grafiğinizin kalitesi gelir. Eğer grafiğinizin pikselleri düşükse, bilgisayarınızda canlı bir görüntü ortaya koymuyorsa baskı sırasında kalitesi düşürülebilir. Bunun nedeni boyutunu büyültmektir. Sorumlusu baskı makinesi değil, grafik tasarımcıdır. Eğer bu yazımızı yeterli bulmadıysanız, dijital baskı çeşitlerimiz ve dijital baksının avantajları hakkında bilgi veren yazımızı okumak isterseniz dijital baskı merkezi (blink verilecek) adresinden ulaşabilirsiniz.

Dijital baskı fiyatları

Dijital baskı fiyatları, baskınızın kaç pasta basılacağına ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Anlayacağınız üzere 50x60 bir baskı ile 100x50 baskının aynı fiyatta olması absürt olacaktır. Aynı şekilde 4 pasta basılan bir baskıda az boya, 6 pasta basılan bir baskıda çok boya harcanacağı için maliyet ve fiyat doğru orantıda değişiklik göstermektedir. Dijital baskı fiyatlarımız hakkında bilgi almak, baskılarınızı hızlıca teslim almak için sitemizdeki fiyat hesapla (link verilecek) sekmesinden fiyatı öğrenebilirsiniz veya sitemizde bulunan iletişim numaralarından bizimle irtibat kurup en uygun fiyata dijital baskı yaptırabilirsiniz.Sosyal Medyada PaylaşYorum Yapınız

Dijital Baskı

Dijital baskı, sanal ortamda hazırlanan görünt...

...

...

...

...

...

Son Yazılar